Na Rynku


Na Rynku

I letos bude náš bystřický festival! Letos s hosty z Mexika a Číny, VUS Ondráš a Darebandem! Po předchozím úspěšném ročníku i letos v zahradách zámku a na zámeckém nádvoří i s tradičním jarmarkem a atrakcemi pro děti! Těšíte se? My ano!

 

MFF Na rynku v Bystřici 2019

Hosté z Mexika, Slovenska a Číny, Vojenský umělecký soubor Ondráš, kapela Dareband a více než desítka dalších dětských i dospělých folklorních souborů a cimbálových muzik budou hlavními hvězdami letošního ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Na rynku v Bystřici.

Na tradiční folklorní bienále se tanečníci a muzikanti sjedou už podvanácté! Tentokrát se po vydařené předloňské generálce opět setkají v zámecké zahradě, a to v průběhu prodlouženého svátečního víkendu v úvodu prázdnin, tedy od 4. do 7. července 2019.

Skutečně je na co se těšit. My vás už nyní zveme k návštěvě následujících programů:

 

Čtvrtek 4. 7. 2019

19.00 zámecká zahrada – Ondrášovské putování - VUS Ondráš. Celovečerní slavnostní galaprogram VUS Ondráš, v němž vystoupí všechny složky souboru.

 

Pátek 5. 7. 2019

19.00 zámecké nádvoří – Už jsme tady – vystoupení zahraničních hostů. Program zahraničních souborů z Mexika, Bosny a Hercegoviny a Maďarska.

20.30 zámecké nádvoří – Už sa ně to stalo - Bukovinka a Ženičky. Hudební pořad domácí CM Bukovinka a ženského sboru Jaderničky a jejich hosta CM Ženičky s ženským sborem Klebetnice z Hluku.

 

Sobota 6. 7. 2019

10.00 zámecká zahrada – Dyž sem byla malučká – domácí a hostující dětské soubory. Mozaika tanců, písniček a říkadel v podání nejmenších tanečníků a muzikantů.

10.00 – 18.00 Jarmark řemeslných výrobků v zámecké zahradě

14.30 Slavnostní průvod městem

15.00 zámecká zahrada – Na rynku v Bystřici – hlavní pořad festivalu. Účinkují zahraniční i domácí folklorní soubory.

19.00 zámecké nádvoří – Dareband. Koncert valašské kapely.

 

Neděle 7. 7. 2019

19.00 areál letního kina „Pod Kozincem“ – Mexický večer. Taneční zábava s tanečníky a muzikanty mexického souboru Azuani. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v prostorách Společenského domu Sušil. Změna programu vyhrazena.

Srdečně se těší ogaři a cérky z VSPT Rusava za podpory města Bystřice pod Hostýnem a Zlínského kraje.

 

 

bottom logo

Valašský soubor písní a tanců Rusava z Bystřice pod Hostýnem zpracovává jevištní formou tradice, písně a tance z jihozápadního Valašska, zejména pak ty, které se zrodily ve valašské dědině Rusava. Soubor Rusava byl založen v říjnu roku 1953. Hlavními složkami souboru jsou dvě taneční skupiny – mladí tanečníci a služebně starší skupina, v nichž pracuje asi 50 tanečníků a tanečnic ve věku od patnácti do šedesáti let. 

KONTAKT

rusava(@)seznam.cz

 

VSPT Rusava 

Vsetínská 1445

76861 Bystřice pod Hostýnem