Podhostýnské září


Podhostýnské září

My ogaři a cérky z Valašského souboru písní a tanců Rusava, z. s. za podpory Města Bystřice pod Hostýnem a Zlínského kraje, Vás zveme na setkání folklorních souborů PODHOSTÝNSKÉ ZÁŘÍ, které se uskuteční 7. a 8. září 2018 na nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem. 

V pátek 7. září proběhne v zámecké konírně od 19.30 hodin program HORŇÁCI A JEJICH PÍSNĚ. Humorné autorské čtení Pavla Popelky s koncertem Horňácké cimbálové muziky Petra Galečky, posezení u cimbálu. 

V sobotu 8. září proběhne na nádvoří zámku od 15.00 hodin hlavní pořad festivalu Československé setkávání. V pořadu vystoupí Seniorklub Družba z Trenčína, Str.Haná z Velké Bystřice, Vonica 80 ze Zlína, Bartošův soubor ze Zlína a domácí VSPT Rusava s CM Bukovinka. Od 18.00 hodin proběhne pořad U Muziky - taneční zábava s škola lidových tanců za doprovodu cimbálových muzik hostujících souborů. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v SD Sušil.  

 

bottom logo

Valašský soubor písní a tanců Rusava z Bystřice pod Hostýnem zpracovává jevištní formou tradice, písně a tance z jihozápadního Valašska, zejména pak ty, které se zrodily ve valašské dědině Rusava. Soubor Rusava byl založen v říjnu roku 1953. Hlavními složkami souboru jsou dvě taneční skupiny – mladí tanečníci a služebně starší skupina, v nichž pracuje asi 50 tanečníků a tanečnic ve věku od patnácti do šedesáti let. 

KONTAKT

rusava(@)seznam.cz

 

VSPT Rusava 

Vsetínská 1445

76861 Bystřice pod Hostýnem