Tři kameny


Tři kameny

 

Naši milí, vy všichni, kdo nás máte rádi. Srdečně vás zveme, abyste s námi přišli oslavit tyhle krásné souborové narozeniny! 

V říjnu roku 1953 založili na Bystřicku příznivci valašských písniček a tanců společenství folkloristů. I po pětašedesáti letech se v Bystřici stále schází ti, kterým učarovala valašská písnička, a tak Valašský soubor písní a tanců oslaví letos na podzim už pětašedesáté narozeniny! Členové souboru zvou všechny příznivce i milovníky lidových tanců a písniček na slavnostní galavečer k oslavě výročí 65 let od založení souboru. Uskuteční se 27. října 2018 v kinosále Společenského domu Sušil v Bystřici pod Hostýnem.

Připravena je premiéra nového celovečerního programu, ve kterém se představí všechny složky souboru za doprovodu Cimbálové muziky Bukovinka a jejích hostů. Celý program je inspirován příběhem z knihy Františka Buchlovského Na Tesáku a tance a písničky doprovodí i audiovizuální projekce. Pro své příznivce si členové souboru připravili i originální překvapení, které si budou moci diváci zakoupit na připomínku tohoto výročí. 

Vstupenky na představení je možná nakupovat vždy v pátek na zkoušce našeho souboru od 19 do 21 hodin, pokud není uvedeno jinak, tak v sále SD Sušil. Případně po telefonické domluvě na tel. 725278223 u paní Marie Dostálové. Cena vstupenky je 100 korun, snížené vstupné 60 korun. Místa k sezení omezena kapacitou kinosálu.

 

 

bottom logo

Valašský soubor písní a tanců Rusava z Bystřice pod Hostýnem zpracovává jevištní formou tradice, písně a tance z jihozápadního Valašska, zejména pak ty, které se zrodily ve valašské dědině Rusava. Soubor Rusava byl založen v říjnu roku 1953. Hlavními složkami souboru jsou dvě taneční skupiny – mladí tanečníci a služebně starší skupina, v nichž pracuje asi 50 tanečníků a tanečnic ve věku od patnácti do šedesáti let. 

KONTAKT

rusava(@)seznam.cz

 

VSPT Rusava 

Vsetínská 1445

76861 Bystřice pod Hostýnem